- Komerční sdělení -aktuality

Zateplení rodinného domu. Investice na dlouhá léta

Dobře zateplené vnější stěny dokáží majiteli objektu snížit náklady na vytápění domu nebo jeho klimatizaci. Další výhodou správně provedené izolace je tepelný komfort a zdravá mikroklima v interiéru. Proto je tak důležité zvolit izolační materiál, který splňuje nejvyšší požadavky na zdravé a bezpečné bydlení. Cena je jen jedním z faktorů, která by měla při plánování investice na několik desítek let hrát roli.

Velmi kvalitním materiálem je kamenná vlna ROCKWOOL. Její skvělé tepelněizolační vlastnosti pomáhají udržovat stabilní teplotu v domě. V létě se dům nepřehřívá a v zimě není chladno. Výrobky z kamenné vlny si zachovávají stejné vlastnosti po celou dobu používání, jejich životnost se odhaduje na více než 55 let! Vyberte si raději izolační materiál osvědčeného výrobce a využijte rady jeho odborníků.

Proč si pro svůj projekt vybrat kamennou vlnu?

Kamenná vlna je vhodná pro všechny typy konstrukcí budov. Vyrábí se buď ve formě desek, rolí nebo granulátu. Mezi nejdůležitější výhody kamenné vaty patří:

Je odolná, nedeformuje se, v konstrukcích skvěle drží, má velmi vysokou hustotu vlákna (až 200 kg / m3).
Je nehořlavá, odolává teplotám 1000 ° C, má nejvyšší třídu reakce na oheň A1.
Má skvělé akustické vlastnosti. Pohlcuje hluk a vytváří příjemné prostředí.
Je odolná proti vlhkosti. Produkty jsou v celém objemu hydrofobizované tzn. že odolávají vzdušné vlhkosti. Případná voda stéká po povrchu desky a neprosákne dovnitř.
Je paropropustná. Snižuje riziko zadržování vlhkosti v budovách a zabraňuje rozvoji plísní a hub.
Je vyrobena z 97% z přírodního materiálu – z kamene.
Je odolná vůči různým chemickým sloučeninám a slunečnímu záření.
Zachovává si stále stejné vlastnosti po mnoho let, její životnost se odhaduje na 55 let!
Je recyklovatelná.
Produkty jsou registrovány v dotačním programu Nová zelená úsporám.
ROCKWOOL nabízí výrobky z kamenné vlny pro izolaci různých typů konstrukcí jako jsou střechy, fasády, podlahy, stropy a příčky. Materiály splňují požadavky na energetickou účinnost, požární bezpečnost a akustický komfort.

Jak spočítat náklady na zateplení domu?

Při výpočtu nákladů je dobré brát v úvahu nejen nákup izolačního materiálu, ale i všechny další výdaje jako je montáž tepelné izolace, náklady na příslušenství např. rošty, dokončovací prvky nebo komponenty systému ETICS, lepidla, lišty, omítky. Požádejte proto dodavatele o přehled všech nákladů. Na začátku můžete mít totiž mylný dojem, že zateplení domu bude díky nižší ceně izolačního materiálu levnější. Zároveň nezapomeňte, že důležitým faktorem při rozhodování je i samotná životnost izolace. Uvědomte si, že pokud vyberete odolný materiál jako je například kamenná vlna, vaše volba bude velmi dobrou investicí. Jak ukazují výzkumy, kamenná vlna vydrží mít stále stejné vlastnosti přibližně 55 let!

Na kolik peněz vyjde izolační materiál na zateplení domu nebo jeho části?

Pokud chcete zjistit, kolik peněz za izolační materiál z kamenné vlny zaplatíte, můžete použít velmi jednoduchý a intuitivní nástroj, který najdete na internetových stránkách www.rockwool.sk.

Jedná se o poptávkový formulář, ve kterém stačí jen zadat, kolik metrů čtverečních a jakou část domu potřebujete zateplit. Zástupci ROCKWOOL se vám potom ozvou s konkrétní nabídkou přímo od oficiálních distributorů společnosti ROCKWOOL.

Tento nástroj najdete zde: Nechte si spočítat cenu za izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL

Výhodou je, že nemusíte nikam chodit, volat nebo zjišťovat. Dostanete nabídku přímo pro váš projekt.

Chcete zateplit fasádu?

Můžete ji izolovat buď kontaktním zateplením (ETICS) takzvanou mokrou cestou nebo suchým a bezkontaktním provětrávaným způsobem.

Kontaktní zateplení fasády spočívá v lepení a mechanickém kotvení izolace v celistvé ploše na soudržný a pevný podklad fasády a jejím následném překrytí tenkou vrstvou omítky. Pro kontaktní zateplení se používají izolační desky FRONTROCK PLUS, FRONTROCK SUPER, FRONTROCK S nebo FRONTROCK L. Jde o výrobky z kamenné vlny, které se dodávají v různých tloušťkách od 20 do 300 mm. Mají vysokou objemovou hmotnost a jsou odolné. FRONTROCK SUPER je duální, dvouvrstvá deska. Horní velmi tuhá část zabezpečuje vysokou odolnost vůči mechanickému namáhání.

U provětrávaného zateplení se pro montáž izolace a zabezpečení větrané mezery používá dřevěný rošt. Tato metoda je jednodušší a nevyžaduje tolik zkušeností jako mokrá metoda.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek