- Komerční sdělení -aktuality

Jaký nábytek volit do malého obýváku?

Malý obývací pokoj lze i přes jeho velikostní omezení umně zařídit. Stačí se naučit pár triků, které používají architekti, jak využít malý prostor na maximum a vytvořit si svůj vysněný obývací pokoj. Poradíme jak vybrat barvy a nábytek do obývacího pokoje, abychom jej opticky zvětšili.

Jaké vybrat barvy?

Pro optické zvětšení prostoru se vyplatí zaměřit se v interiéru na světlé barvy. Vyberte si béžové, bílé a šedé barvy s částicemi odrážejícími světlo a nástěnné malby s hloubkovým efektem. Pokud se vám nelíbí bílé stěny, můžete zvolit pastelové odstíny, jako doplněk světlý konzolový stolek.

Důležitá je také barva nábytku. V malém obývacím pokoji obývací nábytek a police vyrobené ze světlých materiálů prosvětlí interiér. Skvělým zpestřením interiéru může být výběr pár dekorativních doplňků ve výraznějších barvách – květiny, polštáře, plastiky nebo grafiky, které dodají malému obývacímu pokoji individuální charakter.

Nápady na funkční a nadčasovou podlahu

Ujistěte se, že podlaha je vyrobena z jediného materiálu s jasnými barvami, které budou odrážet světlo. Zaměřte se na odolné materiály, které jsou odolné proti poškození, protože v této místnosti strávíme nejvíce času. V této roli nejlépe poslouží vinylové, dřevěné nebo laminované panely s třídou otěru AC4 a AC5. Dřevěné desky nebo panely by měly mít decentní, nenápadné vzory a kresbu zrn. Na světlou podlahu postavte kvalitní designový nábytek.

Jaký nábytek opticky zvětší interiér?

Vysoké regály s prolamovanými policemi s jednoduchými a lesklými čely odrážejícími světlo se budou skvěle hodit k uspořádání malého obývacího pokoje. Nábytek byste měli vybírat s vysokými nohami, které nebudou opticky zahlcovat prostor. Zaměřte se na modely z přírodních materiálů, které interiér zútulní. Nábytek z průhledných materiálů bude fungovat i v malých místnostech. Zvolte kvalitní nábytek na Iodesign.cz.

Vybírejte klidné, monochromatické barvy, které umožňují oku volně se pohybovat po místnosti, bez náhlých poruch způsobených ostře kontrastními barvami. Aby to celé nepůsobilo příliš jednotně, použijme barvy různé teploty, které dodají interiéru hloubku a udělají jej zajímavým, Zaveďme hodně skla a zrcadel, např. výměnou tradičních dřevěných dveří za dveře s vnitřním sklem – efektivně prolomí vizuální hranici tam, kde by normálně končil náš malý obývací pokoj, Vyhněte se těžkému masivnímu nábytku, jako je staromódní knihovna nebo nástěnná skříň, které prostor opticky zabírají – mnohem lépe poslouží lehká pohovka postavená na nohách nebo stůl ze skla.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek