- Komerční sdělení -aktuality

Nechte si poradit při výběru fasádní omítky

Zkrášlete svůj nový domov jedinečnou fasádou, která ho bude efektivně chránit i před vlivy počasí a prodlouží jeho životnost. Předtím, než se pustíte do práce, podívejte se blíže na různorodé vlastnosti materiálů. Barva totiž není jediné kritérium, na které byste při výběru omítky měli dávat pozor.

Nový nátěr by měl i chránit váš domov před nepříznivými vnějšími vlivy jako UV záření, mráz, déšť a pod. V nabídce společnosti Stachema naleznete vhodnou alternativu pro všechny vaše potřeby a namícháme vám vybraný typ v barvě podle vašich představ.

Určitě si priority

Zamyslete se nad tím, čemu všemu musí váš domov každodenně „čelit“ a jaké fyzikální vlastnosti vám dělají problémy v současnosti. Při volbě správné fasádní úpravy byste měli brát v úvahu kromě barevného odstínu a vzájemné kombinace barev i charakteristické vlastnosti jednotlivých typů použitých látek, stav upravované fasády (zejména dostatečné vyzrání), vlhkost, soudržnost, stav izolace, přítomnost výkvětů solí, okolní prostředí av případě rekonstrukce i typ původního nátěru.

Typy fasádních nátěrových látek

Nátěrové látky se skládají z pigmentů, plnidel, pojiva, nosného média, (ve kterém je rozpuštěno pojivo), a přidaných látek. Typ pojiva určuje základní charakteristické vlastnosti omítky, jako jsou difúzní odpor, nasákavost, životnost a náchylnost špinit se. Existují čtyři základní typy fasádních omítek, které rozlišujeme podle použitého pojiva: disperzní (akrylátové), silikátové, silikonové a vápenné.

Bílošedá fasáda Stachema
Zdroj: Stachema
akrylátové omítky

Omítky akrylátového typu jsou obecně nejpoužívanějšího fasádními nátěry. Jejich výhodou je nízká cena, trvanlivost, snadné použití a dobrá odolnost proti dešti. Omítkoviny Stachema z třídy ECOLOR® mají i vysokou krycí schopnost a odolnost vůči špíně. Tento typ vás potěší i širokým výběrem barevných odstínů.

Jsou vhodné pro všechny nové stavby i rekonstrukce starých fasád a najdete vhodnou alternativu i pro použití za nízkých teplot. Jejich nevýhodou je však nižší propustnost páry. Pokud vás tedy čeká úprava historické budovy nebo sanační omítky, zvolte raději jiný typ nátěrové látky.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek