- Komerční sdělení -aktuality

Co vám pomůže při výskytu mykózy?

Vaginální mykóza je rychle se ukazující i odcházející intimní komplikací, která postihuje ženy a dívky v každém věku. Pozná se zarudnutím, výtokem i nepříjemným zápachem. Pocitově může žena zaznamenat především nepříjemné svědění a kousání. Víte, jaká je ideální léčba v případě, kdy vás vaginální mykóza postihne v plné síle? 

Volte správné spodní prádlo

Jakmile se ukáže mykóza nebo kvasinková infekce, potřebují intimní partie „dýchat“. To znamená, že i když máte ráda svůdné upnuté kalhotky, je teď lepší moment na obyčejné bavlněné kalhotky bez upnutých tvarů, které dají intimním partiím větší volnost, než na jakou byly dříve zvyklé. Samozřejmě i výměna spodního prádla by v době, kdy bojujete s mykózou, měla být ještě frekventovanější, než je váš běžný režim.

Úprava stravy funguje jako prevence i léčba

Kvasinky, které způsobují tyto infekce, se přirozeně vyskytují v intimních partiích i v ústní dutině. Jedná se o kvasinky Candida Albicans. I když jsou přirozenou součástí ženského organismu, mohou se v kyselém prostředí rychle množit a tvořit právě infekce. 

Nejlepší prostředí pro jejich množení přitom vzniká právě v závislosti na konzumaci velkého počtu cukrů. Při výskytu mykózy je proto jako první věc doporučená dieta, kde se pracuje s minimalizací zdrojů cukru jako jsou sladkosti, mnohé druhy ovoce s vysokým obsahem fruktózy nebo bílé pečivo.

Pomoct mohou také medikamenty

Lidský organismus si při zavedení preventivních opatření dokáže poradit i s obtížnější infekcí. Kvasinková infekce ale může občas přerůst a pak je potřeba podávat i medikamenty. Ty existují ve formě mastiček i tobolek, které se zavádí do intimních partií. Před použitím jakýchkoliv medikamentů ale rozhodně konzultujte jejich volbu a četnost s profesionály, ideálně se svým gynekologickým specialistou!

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek