- Komerční sdělení -aktuality

Retinol jako zázrak proti stárnutí. Jak ho používat a jaké jsou skutečně jeho účinky?

V posledních měsících jsou účinky retinolu vyzdvihovány do nebes – není se čemu divit, je to jediná zázračná látka, která si dokáže poradit už se stávajícími vráskami.

Retinol, který bychom klidně mohli nazvat i vitamínem A, není látkou, která by si na trhu objevila jen tak znenadání. Jeho účinky byly zkoumány více než 40 let a to hned desítkami výzkumů. Ty přišly, pro nás ženy, s potěšujícím výsledkem. Retinol má totiž opravdu blahodárné účinky – kromě toho, že umí pomoci ženám s vráskami, se totiž osvědčil iv boji s akné či s pigmentovými skvrnami. V momentě, kdy retinol přijde do styku s pokožkou, enzymy v těle tuto látku transformují co aktivní formy vitaminu. A ta například urychluje regeneraci buněk ale zároveň i stimuluje produkci kolagenu či elastinu.

Retinol lze zakoupit ve formě séra. Velmi důležité je však již samotné balení – retinolové produkty by měly být stále ve vzduchotěsných a nepřehledných obalech. Pokud jsou totiž vystaveny vzduchu nebo světlu, jejich účinek se znehodnocuje.

Jak ho používat?
Mimořádně důležité je i správné používání retinolu. Tato aktivní látka je totiž pro pleť silná, a tak se mnoho žen na začátku může setkat s různými projevy pleti, jakými jsou loupání či začervanenie. Netřeba to však vzdát, právě naopak. Retinol takto působí na pleť z jediného důvodu – a to tím, že starou ství pleti nahrazuje novou. Nemluvě o tom, že si vaše pokožka musí na silnou látku v první řadě zvyknout. Mimořádně důležité je, abyste to však s retinolem zpočátku příliš nepřeháněli, na obličej ho zpočátku stačí aplikovat jednou za tři dny.

V momentě, kdy se pro retinol rozhodnote, je pro vás nutností používat krém s vysokým ochranným faktorem nebo SPF – a to dokonce i v případě, že ho budete používat nyní, v zimním období, kdy se slunce objevuje na obloze jen sporadicky. Retinoidy totiž spouštějí fotosenzitivitu a nejenže se vám mohou vytvořit pigmentové skvrny, ale zároveň se snižuje účinek samotného produktu. Žádný anti-ageingový produkt totiž nebude účinný bez řádné ochrany pleti. Používání retinolu se doporučuje večer po čištění pleti.

Kdy uvidím první výsledky?
Obecně tak jako při každém kosmetickém produktu, i při retinolu si všimněte první účinky až po několika týdnech. Do tří měsíců však na sobě spatříte viditelné změny. Tuto zázračnou látku si pochvalují nejÄ ženy, které trápí výrazné vrásky či akné. Retinol totiž vyhlazuje povrch pleti, zjednoducuje tón pokožky, ale také zmenšuje zvětšené póry, které trápí zejména ženy s mastnější pletí.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek