- Komerční sdělení -aktuality

Před přehřátím interiéru pomůže vnější stínění

Efektivní ochranou před slunečním zářením je primárně vnější stínění (rolety, žaluzie, screeny), které nepustí paprsky k skleněným tabulím oken a zabrání tak zahřátí skla a následnému přenesení tepla do interiéru. Výrobce komplexního cihelného systému pro hrubou stavbu, společnost HELUZ má proto již léta ve svém programu jedinečné nosné roletové a žaluziové překlady, které jsou určeny pro uložení vnější stínící techniky, aby ji nebylo nutné dodatečně přidělat zvenku na dům a narušovat či spíše porušovat jednolitou fasádu.

6

Jedinečnost překladů spočívá v tom, že jsou snadno zabudovatelné do stavby, protože jsou z výroby hotovým celkem. Ten tvoří nosné žebra, optimalizovaný tvar tepelné izolace, dutina na stínicí techniku ​​a cihlový obklad na ideální zhotovení omítek.

HELUZ loni představil již druhou generaci PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný, jehož hlavní předností je variabilní velikost vnitřního prostoru – postupným vytahováním jednotlivých částí izolace se vnitřní schránka překladu přizpůsobuje tvarům i rozměry žaluziím, roletovým či screenových schránkám, nebo může zůstat z výroby vyplněný izolantem.

překlad nosný
Zdroj: Heluz
Na obvodové zdivo domu tak lze použít jediný typ nosného překladu, aniž si stavebník předem musel lámat hlavu, jestli bude chtít instalovat stínění nebo ne. Loňská novinka byla pro tento rok vylepšená použitím grafitového polystyrénu, který má oproti klasickému EPS výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti.

PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je určen na jednovrstvé zdivo z tepelněizolačních cihel HELUZ FAMILY s nejlepšími parametry na trhu. PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plně skrytý pod omítkou, je přizpůsoben na elektrické ovládání a je možné ho instalovat i pro vyšší okna podle volby stínící techniky (až do rozměru 5 m), běžně do rozměru výšky 2,5 m, tedy například i pro balkónové dveře.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek