- Komerční sdělení -aktuality

Je čas na údržbu plotu

Chystáte se zkrášlit okolí svého domu? Tak rozhodně nezapomeňte na oplocení! Většinou je právě plot kolem domu tím prvním, co všechny příchozí návštěvy vidí. Nedovolte proto, aby vám dělal zbytečnou ostudu. Svůj starý plot přitom nemusíte hned nahrazovat novým, stačí ho zrenovovat. Nový ochranný nátěr si zaslouží nejen plotové laťky, ale i kovová vstupní branka.

12

Začněte vstupní brankou

Vstupní brankou denně prochází množství lidí. Pokud tedy nechcete, aby si z otlučené a zrezivělé branky udělali stejnou představu io vaší domácnosti, dejte jí nový nátěr. Začněte tím, že branku pořádně očistíte. Jen dobře připravený povrch je totiž zárukou toho, že nátěr dobře přilne a poskytne plotu co nejdelší ochranu.

Jak na to?

Z kovových částí plotu nejdříve pomocí ocelové kartáče odstraňte staré nátěry, odlupující se vrstvy a všechny stopy rzi.
Odstraňování rzi z dveří na plotě
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Povrch musí být dále pečlivě očištěn, odmaštěn a umytý. Nejlepších výsledků dosáhnete s odmašťovačem.
Odmašťování dveří na plotě
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Aby kovová branka vypadala jako nová co nejdéle, natřete ji nejprve základní antikorozní barvou Balakryl Antikor, která ke kovu dokonale přilne a ochrání ho před korozí. Barvu před použitím dobře rozmíchejte a naneste ji ve 2 vrstvách s odstupem 6 hodin. Poté co antikorozní vrstva zaschne, použijte opět v 2 vrstvách vrchní barvu. Nebo můžete rovnou použít tzv. „Jednorázovky“ Balakryl Kov 2v1, která v sobě spojuje vlastnosti základní a vrchní barvy.
natírání plotu
Zdroj: PPG Deco Slovakia
A zatím, co bude vrchní nátěr na vaší kovové brance schnout, pusťte se do renovace dřevěného plotu.
Drevene dveře na plotě
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Jak zrenovovat dřevěný plot

Při výběru vrchního nátěru pro váš dřevěný plot nejdříve zvažte, zda chcete zachovat jeho přírodní vzhled, nebo jej oživit barevným nátěrem a sladit ho například s fasádou domu nebo vybavením na zahradě. My jsme se rozhodli pro obě možnosti. Na vnitřní stranu plotu jsme aplikovali tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol (odstín ořech), která zvýrazní kresbu dřeva, dodá mu lehký barevný nádech a ochrání ho před pronikáním vody a UV zářením. Z vnější strany jsme dali plotu pomocí barev Balakryl UNI hravou podobu barevných pastelek.

Jak na to?

I dřevěné plotové laťky je třeba nejprve řádně očistit. Jejich povrch musí být suchý, hladký, zbavený starých nepřilnavých nátěrů, mastnot a smoly. Dřevo zbruste pomocí brusného papíru nebo brusné houbičky.
Broušení plotu pomocí houbičky
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Potom povrch dřeva omeťte od prachu.
Zbavování plotu od prachu štětkou
Zdroj: PPG Deco Slovakia
V případě, že chcete, aby některé části plotu zůstaly nenatřené (v našem případě špičky pastelek), zakryjte jejich krycí páskou.
Aplikace pásky na plot před malováním
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Pokud jste starý nátěr odstranili až na původní dřevo, použije na laťky plotu nejdříve fungicidní Balakryl Napouštědlo, které se vsákne hluboko do dřeva a ochrání ho před hmyzem, houbami, plísněmi a hnilobou. Natírejte ho v 2 vrstvách po směru vláken dřeva.
Aplikace napouštědla na plot
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Připravte si plochý štětec ze směsi syntetických a přírodních štětin. Neředěnou tenkovrstvou lazuru Dixol důkladně rozmíchejte a nanášejte ji po směru vláken dřeva ve 2 vrstvách s odstupem 1-2 hodin. Do barvy namáčejte vždy jen špičku štětce, aby vám barva při natírání nestékala po ruce. Mezi jednotlivými vrstvami doporučujeme nátěr přebrousit jemným brusným papírem.
nanášení lazury
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Pokud jste se rozhodli pro univerzální vrchní barvu Balakryl UNI, natřete plot v 2-3 vrstvách s časovým odstupem 4-6 hodin. Bezprostředně po aplikaci barvy opatrně sloupněte krycí pásku. S jejím odstraněním nečekejte až do úplného zaschnutí, aby se s páskou neodlúpila i barva.
Nanášení barvy na plot
Zdroj: PPG Deco Slovakia
Zaručujeme vám, že tento plot vám budou všichni sousedé v okolí závidět!
Hotový barevný plot
odborník radí
Nátěr Balakryl UNI rychle schne, dobře se roztírá a dřevu dodá hladký matný vzhled. Dobře odolá povětrnostním vlivům a díky tomu, že má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami, můžete jím natírat téměř všechny druhy povrchů.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek